środa, 25 stycznia 2012

ACTA

Dziś/wczoraj miało się tutaj pojawić zapowiadane posłowie do wypowiedzi p. Rafała Bauera ( http://rafalbauer.pl/szczepionka/#comment-7201 ) w kwestii szczepionek, ze względu na hospitalizację Mojej Kobiety, pewne zamierzenia w kontekscie całego tygodnia musiałem zweryfikowac - przepraszam oczekujących, a zawiedzionych.

Ponieważ ruch na blogu nad-spodziewanie duży, a temat kontroli społeczeństw wyjatkowo na czasie to zmieszczam text, którego autorstwo przypisywane jest p. Wojciechowi Cejrowskiemu, z którym w przywołanym fragmencie mam zbliżone zdanie."(...) Już teraz pełno jest kamer w miastach, pełno śledzenia obywatela w internecie, w sklepie, w zbliżeniowej karcie kredytowej, w komórce, w odciskach palców na granicy, w skanerach całego ciała przed wejściem do samolotu, w tych numerach pesel i NIP, które nam nadają, w kolczykowaniu każdej krowy na Twoim polu, w numerowaniu jajek w sklepie, znacznikowaniu każdego telewizora i komputera w fabryce, w montowanych na stale GPSach, które śledzą ruchy Twojego auta zawsze, chcesz, czy nie, w czytnikach do oka, które mają zastępować klucze do drzwi, w identyfikatorach głosu, które mają być "ułatwieniem dla Ciebie", do obsługi "wyłącznie Twojego sprzętu"... Tęczówka, siatkówka, fale mózgowe, odciski palców, pomiary izometryczne głowy, kod kreskowy przypisany do obywatela... ZAGROŻENIE.

A zatem władzę, która wprowadza ACTA należy obalić. Dla własnego bezpieczeństwa.

A piractwo w sieci?
Z piractwem się nie wygrywa zakazami - z piractwem należy walczyć poprzez wyprzedzanie piratów na zakrętach.
Steve Jobs - ten od firmy Apple - wyprzedził piratów, gdy zaczął sprzedawać legalnie piosenki po 99 centów za sztukę. Skończyło się nielegalne kopiowanie , bo większość ludzi woli za dolara kupić sobie porządny plik z piosenką, okładką, opisem, niż niepewny od pirata za... no właśnie - za ile piratowi się opłaca, w sytuacji, gdy legalnie można kupić za 99 centów?

W podobny sposób należy zwalczać piractwo we wszystkich miejscach - to znaczy, należy legalny towar oferować tanio w dobrej jakości.
Pirackiej płyty DVD w USA się już nie kupi.
Dlaczego?
Bo nie ma klientów. Nie ma chętnych na pirackie kopie.
A nie ma dlatego, że można sobie za 9 dolarów miesięcznie wykupić usługę NETFLIX, podłączyć internet do telewizora i oglądać wszystkie filmy świata w ramach tych 9 dolarów miesięcznie. Wykupiłem. Jestem w Polsce - działa, jestem w Meksyku - działa, a teraz jestem w USA na prerii, i też działa - odpalam laptopa, podłączam kabelek do telewizora i oglądam na co mi akurat przyjdzie chęć. Stare programy telewizyjne, stare filmy czarno-białe, najnowsze filmy z kina, wczorajszy mecz futbolowy... co tylko mi się podoba.

ACTA wprowadzane dzisiaj jest potrzebne wyłącznie władzy.
Dziesięć lat temu jakoś się za to nie brali, a wtedy piractwo było problemem prawdziwym. Dzisiaj już nie jest. (...)" 

Podsumowujące pytanie brzmi: czy człowiek jest aż takim ignorantem czy też leniem, że niedostrzega stopniowego ograniczania swoich praw i wolności? Czy tylko my Polacy tak zgnuśnielismy? Co nas może wyrwac tej rachitycznej egzystencji? Co skłonic do ponownego przeredagowania tzw. umowy społecznej, którą niemie codziennie respektujemy? Donald Tusk już nas - The People - nie wzywa do rozpoczęcia akcji obywatelskiego nieposłuszeństwa tak jak w pamiętnym 2006 i 2007 r. Teraz - państwo to on...