O blogu

Blog pomyślany jest jako miejsce spotkań ludzi ciekawych wszystkiego. Tematy, które poruszam w notkach są tylko zaczynem dla dyskusji. 

Staram się promować tych, których uważam że warto. Lista blogowa podlega nieustannym zmianom. Projekty, które z niej "wypadają" robią tylko i wyłącznie miejsce dla nowych. 

"Byt określa świadomość" i dlatego warto zapoznawać się z analizami z serwisu ekonomicznego, oraz z vademecum nazwanego: co w trawie piszczy. Z przyjemnością dodam nowe odesłania, jeśli ktoś wystąpi z takim "wnioskiem".

Rozmowy są najistotniejszym "aktywem" tego miejsca, reszta to tylko njusy bądź quasi analizy/opinie mające w założeniu otwierać oczy na to jaki jest, i jak działa otaczający nas świat. Dlatego też proszę aby w swych wypowiedziach być człowiekiem. Jeśli ktoś ma wątpliwości o co mi chodzi, to niech zapozna się z polemiką pod notką http://njusacz.blogspot.com/2013/07/4-lipca.html 

Dyskusje są aktywne niestety tylko pod najbardziej aktualnymi notkami. Zakładki wybrane wpisy oraz najciekawsze dyskusje w założeniu mają: a) uchronić od zapomnienia, b) umożliwić dyskusję nawet pod odległymi czasowo tematami. Jeśli poruszany temat wymaga większej formy niż komentarz, to zapraszam do postawienia wpisu gościnnego na stronie głównej. 

Jestem otwarty na dyskusję, na działania tak "wirtualne" jak i w realnym świecie. Proszę o wiadomość na skrzynkę pocztową - zakładka Kontakt -  lub bezpośrednio pod najbardziej aktualną notką.