poniedziałek, 7 lipca 2014

Nieomylny wskaźnik

Dziś zajawka o prognozach. Zapraszam."Prognozy są bardzo trudne, szczególnie w odniesieniu do przyszłości" - Niels Bohr

W kraju trwa akcja pt. "dorwać małego". Obfituje ona w całkiem tragikomiczne zwroty akcji, w stylu "taśm Giertycha". Niektórzy, jak np  szef PSL Janusz w , zapowiadają: "Mamy zadeklarowane głębokie zmiany personalne w rządzie na przełomie sierpnia i września".
  
Minister Sienkiewicz albo Sikorski na "aucie"? Różnie może z tym być. Jak dla mnie w miarę pewna może być za to przyszłość p. Romana Giertycha. Wywodzę ją ze zmiany - podkreślony fragment  w poniższej depeszy agencyjnej - zaobserwowanej w dzisiejszych mediach.  


W momencie gdy zamiast "pana mecenasa", "mecenasa", "przyjaciela Radosława Sikorskiego", etc pojawi się już nawet nie "były lider LPR", a "były vice premier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego", to będzie wiadomo, że nastał koniec. Nie pomoże nawet tak szczere autodafe: "a zawsze przyjaźniłem się z PO i razem szkodziliśmy Kaczorowi, ale gdyby nasz elektorat się wtedy dowiedział...""Odrobinę większy pesymizm"

Dziś NBP postawił swoje prognozy, które przylukac można tutaj: http://www.nbp.pl/polityka_pieniezna/dokumenty/raport_o_inflacji/raport_lipiec_2014.pdfSkoro jesteśmy już przy NBPie, to jeszcze jedną prognozę zapodam. Tym razem prosto od prezesa Belki: "Nie popełniłem przestępstwa, ale liczę się z postawieniem przed Trybunałem Stanu" tutaj link do wywiadu: http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/808248,aferta-tasmowa-prezes-nbp-marek-belka-gadanie-nie-lamie-konstytucji.html


-----------------------
Jeśli poszukujecie prognoz, to zachęcam Was do śledzenia zakładek z Njusaczowego "serwisu ekonomicznego", a przynajmniej poniedziałkowej Aurelii https://nexus.nordea.com/#/profile/30810 oraz codziennego Ernestahttp://www.mbank.pl/pobierz/serwis-ekonomiczny/komentarz-dzienny/daily_2014_07_07.pdf