poniedziałek, 16 czerwca 2014

Baśń jak niedźwiedź.

Czyli cd notki: z pamiętnika obłudnika.Postawiłem to przed chwilą w komentarzu pod tą notką ( kliknij) , ale te czyta może z 15 osób, a mi się wydaje, że to kluczowe spostrzeżenie dla sprawy. Dlatego postanowiłem zrobić z niego nową mini notkę, tak aby myśl nie uciekła z głowy.
----------------------


U Matki Kurki wypowiedział się Mały Joe. Z jego komentarza warto zapamiętać to, że kilka spraw jakoś nie pasuje do specyfiki "miejscowych silnorękich". po prostu tego tutaj w ten sposób dotychczas NIE GRANO! 


Cytuję tylko najciekawsze( z mojego punktu widzenia) fragmenty z jego wypowiedzi. Całość wypowiedzi Małego Joe znajdziesz pod tą notką Kuraka: http://www.kontrowersje.net/tusk_si_nie_przestraszy_a_nawet_sam_zacz_straszy_moim_zdaniem_straszy_bronka


7. Kolejne taśmy. WSI nie mówiłaby ze je ma , gdyby potem ich nie chciała dac. Straszenie Bienkowskiej, Kwiatkowskiego, Kulczyka, Wojtyniuka byłoby bez sensu. A ta plotka chodzi i profesjonalisci nie robia takich rzeczy. Po co denerwowac kulczyka czy Kwiatkowskiego. A te tasmy sa , bo Kwiatkowski to przyznał bardzo szybko. Jesli sie teraz nie pojawią, to podwazy caly sens tej ustawki. A mysle ze sie pojawia. A jesli sie pojawia za tydzien - to niepodobne do WSI aby tak to rozgrywac. WSI nie gruiluje w takich interwałach czasowych. Ale jesli sie pojawią za pól roku - to bedzie juz zgrany temat i to tez niepodobne do WSI. 


8. Za dużo interesów "mafii" naruszono w tej wrzutce. Gazoport - jesli nie bedzie go do wyborów, to komus się to przypomni. A tam ida grube miliony. tak samo z inwestycjami narodowymi. W tym nie ma prostego podziału interesów i brania kasy. Biora równo SB i WSI. Taśma z gazoportem się nie opłacała WSI. To trochę tak, jakby TVN zrobił afere Wyborczej że bierze kase od spółek od skarbu Państwa. Po co ? 


9. Termin. Termin wrzucenia tej sprawy jest z dupy. I zadne WSI nie rozpalałoby ogniska tuż przed tankowaniem samolotu. We wtorek ma byc ustawa o NBP na rządzie. To juz sa takie grube nici, że strach się bać. 


10. Hajdarowicz. Nie wiem czy wiecie, ale Hajdarowicz zafundował Tuskowi 50 godzin czasu do namysłu. Na Wirtualnych mediach jest to wyjasnione. Generalnie - Wprost wrzucił materiały do platformy prasy cyfrowej kontrolowanej przez hajdarowicza. A ten łamiąc zasade embarga poniedziałku wyciągnał to w sobote z zamkniętego systemu. Tasmy miały trzy redakcje. Dwie sie udało zablokowac - bo ich tłumaczenia dlaczego tego nie pusliły sa śmiecne. Z wptostem sie nie udało, bo Oni walczą o zycie. A do tego maja ludzi którzy puszcza wszysko. Gdyby to robiło WSI - sprawa by wyszła standardowo - w niedziele. Wszystkie wrzutki WSI wychodziły w niedzile. 


-------------------- 
Teraz moje: Hajdarowicz był, jest i będzie tylko kolesiem, który postawiony został na rynku "niezależnych mediów" i to żadne odkrycie, bo tak jak z trotylem, on jest od DAWANIA "rządowym" CZASU, aby mogli wymiksować się z tarapatów, które 4 władza nieopatrznie ujawni! Dlatego tylko przypominam.


Ciekawsze jest jednak coś innego. Co rzuca mocniejsze światło na inny kierunek sprawczy ( niż Belweder!). Faktycznie jedna mafia nie paliłaby rynku, z którego sama także (zapewne) ma takie czy owe profity. Sprawa szyta jest ZA BARDZO obszernie. W tle są zapowiedzi kolejnych taśm...czyli plan nie był/jest obliczony na spalenie tylko Sławku Nowaku(dla przestrogi?), bo jego i tak nie ma już od jakiegoś czasu. Nie chodzi tez o Sienkiewicza, bo jego przy dobrych wiatrach wysadzić ze stołka mogło, to BMW co to jego podwładni nie potrafili przez x czasu namierzyć, czy inne intelektualne wywrotki, których p. minister ma w swoim cv wystarczająco dużo, tylko nikomu nie chciało się tego ruszyć, bo nie było dotąd potrzeby! 


Zatem chodzi najprawdopodobniej o NBP ( akurat kluczowa ustawa w tle!, do tego wyłamanie kursu w ostatnich dniach za mocno się NIEZALEŻNI chłopcy zrobili i chcą więcej psubraty!) oraz/lub/i o wyłożenie całego rządu (na czym przy okazji/również można przeprowadzić udaną spekulacja na walucie i długu)! 

Ekipa z bronko wsi, na to chyba jednak za miałka, a jeśli tak, toi nazwijmy to, że Lądek calling?!!!


Pożyjemy zobaczymy. Premierowi przypominam jego własne słowa: "k..., ktoś przestawił wajchę" ( w jakich okolicznościach przyrody się to wówczas odbywało? co było w tle? wielka kasa, prawda? zatem koincydencja?) 
-------------------------


* "Baśń jak niedźwiedź" zapożyczyłem od http://coryllus.pl/