piątek, 16 listopada 2012

Kult.

Zawiedzie się ten kto będzie doszukiwał się czegokolwiek o Kaziku i jego zespole w tej notce. 
4 władza.


Na Litwie Polacy ( AWPL) wejdą do tamtejszego rządu - prawdopodobnie resort energetyki - słyszał ktoś?

W Europie szczyt, od którego zależy w dużym stopniu los premiera Tuska oraz szansa powodzenia jego "II expose" - a w telewizjach relacja "po-łebkach". (za to prof. Rybiński  na blogu: "Nasza przyszłość, być, albo nie być narodu, zależy od tego czy z przodu będzie 2 czy 3. A tymczasem znacznie ważniejsze od tego ile dostaniemy jest jak wydamy te pieniądze." (link)

W Azji Mniejszej sytuacja napięta! Krok, dwa od rozpoczęcia operacji lądowej przez wojska izraelskie przeciwko organizacjom chcącym "zepchnąć Żydów do morza" - o tym tyle co nic.

W Chinach następuje zmiana warty na szczycie władzy, a tu komentuje je...lider zespołu Bayer Full - to już bez komentarza.

Za to 16 minut na 25 pewnego programu informacyjnego zajmuje relacja wpisująca się w religię Cargo! Kult Cargo

"Ruch religijny założony i szczególnie rozpowszechniony na wyspach Oceanu Spokojnego. Wyznawcy i członkowie grupy wierzyli w nadejście nowego porządku – równości wszystkich ludzi, białych i czarnych oraz powszechnego dobrobytu.


Proste wydarzenia zapoczątkowały gromadzenie się wokół wspólnej idei mieszkańców wysp. Zaczęli oni budować pasy startowe i lądowiska, idąc w ten sposób śladem białych. Kiedy pojawiły się prowizoryczne lotniska, wraz z nimi na wyspę zaczęły trafiać transporty z żywnością i innymi dobrami, dotąd nieznanymi. Tubylcy byli przekonani, że samoloty "spadają" na ich wyspy z nieba, a wszelkie "dary" i "skarby" wysyłają im bogowie." (za onet i wiki)


Prekursorzy nowej religii nad Wisłą

 – maraszałek województwa pomorskiego,  – prezydent Gdańska i inni działacze pomorskiej PO dziarsko przeciągają samolot OLT Express. ( Bez komentarza. )

Za: Gazeta Bałtycka, Fot. epgd.net.pl"Nareszcie! Wielki naród ma wielki samolot."

W kilka miesięcy PO Gdańsku, 15 listopada, następuje erupcja prozelityzmu "nowego" nad Wisłą. Pierwsza Dama, Ambasador USA w Warszawie i kolejnych 1000 drobiazgowo wyselekcjonowanych osób odprawia celebrę na Okęciu. Oczywiście dla tych mniej ważnych czyli ludożerki przed telewizorami wszystkie LICZĄCE się stacje zapewniły transmisję live. Oby tylko nikt niczego nie uronił.


Z wielogodzinnych przekazów - darmowej(?)reklamy firmy Boeing oraz LOT - dowiadujemy się, że "kabina pilotów pełna jest komputerów", "jak spłukuje się wodę w toalecie", itp, itd!

"Emocje" udzieliły się nawet premierowi Millerowi:


Zrzut z oficjalnego twittera

Wszystko to podsumować można słowami -"żal patrzeć" - i oprawić tą oto poniższą ilustracją oraz pytaniem czy to jest ten zapowiadanego przez premiera Tuska "skok cywilizacyjny"?
za: twitter.com/clausewitz11

Tymczasem bez błysków fleszy w kraju dzieje się: http://www.rybinski.eu/2012/11/totalne-zalamanie-wplywow-z-vat-w-pazdzierniku/

33 komentarze:

 1. Kult cargo.-)))) Boska maszyna wyladowała.-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ludowi trzeba dać chleba i igrzysk - bo ale chleb coraz droższy, pieniędzy nie ma, a igrzyska no cóż o jednych już nikt nie pamięta, monumenty jak basen narodowy wybudowane na rozegranie trzech meczy do niczego się nie nadają i tylko trzeba wydawać kolejne miliony na nowe murawy...

  To może jakiś sukces? Skoro lud nie docenia sukcesów w postaci wzrostu zadłużenia, zatrudnienia urzędasów, podwyżki podatków to może choćby jakikolwiek?

  np przylot samolotu który miał przylecieć 4 lata temu, ale "się opóźniło"

  Jaki (nie)rząd i przewodnia siła narodu takie sukcesy.

  Ciekawe w tym wszystkim że nikt nie interesuje się kwestiami takimi jak ta że LOT "nie podjął decyzji czy będzie się domagał kar umownych za niedostarczenie samolotów w terminie" inne linie lotnicze nie mają takich problemów i ciągną z Boeinga setki milionów, polanda się zastanawia - i słusznie, bo może się jeszcze "obrażą" i co wtedy? Poza tym to by było niezgodne z polityką peło polegająca na sprzedawania interesów narodowych za poklepanie po plecach by pokazać kolejny "sukces"...

  Pierwszy lot ma się odbyć do Pragi; hmmm czemu tak daleko? Skoro zamiast pierwszego lotu do Pekinu czy Tokio w ramach promocji, lepiej polecieć do Modlina

  płemieł z bulem będą mieli sukces, a bliżej bo ile ten samolot będzie leciał do Pragi dłużej? 30 minut?

  OdpowiedzUsuń
 3. p.s
  z braku innych sukcesów - poza państwem które zawsze zdaje egzamin - sukces na dziś

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/donald-tusk-bije-rekord-to-nie-udalo-sie-nikomu-od,1,5305400,wiadomosc.html

  OdpowiedzUsuń
 4. A jaki polski uczony pracowal przy projektowaniu i budowie tego Dreamlinera?ZAPEWNIAM iz odpowiedz jest wazna oraz POLITYCZNA;)

  piotr34

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Buahahahahahah dobre dobre, powiem szczerze, że podejrzewałem, że to Pan B. ...

   Usuń
 5. http://demotywatory.pl/3970275/Ciekawe-czy-jest-brzozoodporny
  Caramba

  OdpowiedzUsuń
 6. @Caramba

  Nie wiem czy celowo czy tez przypadkowo ale cieplo,cieplo;)

  Piotr34

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak "zamieszany" w jej budowę jest ten sam człowiek, którego niejeden guru głównego nurtu etykietował per dureń czyli prof. Binienda.

   Ależ rządzenie losu:)

   Usuń
  2. @Njusacz

   Raczej dar z nieba-po tym jak juz TVN nachwalil sie maszyny PIS powinien udzial Biniedy w tym przedsiewzieciu wyciagnac na swiatlo dzienne i massmedia zmasakrowac.Pewnie jednak tego nie zrobia bo im to nawet do glowy nie przyjdzie.Ale na zagwozdke lemingom mozna wrzucac;)

   Piotr34

   Usuń
  3. @Piotr34
   Czasem rzeczywistość sama wystawia komentarz. I to jaki :):):):)
   Pzdr
   Caramba

   Usuń
 7. No i teraz jest kolejna zagwostka dla partii miłości i władców para-umysłów lemingów
  Skoro Binieda to oszołom to i projektowany przez niego samolot do niczego
  Jeśli samolot cacy to i konstruktor cacy

  To jak teraz będzie? Konstruktor oszołom a samolot cacy? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najwięksi krytycy nie będę latać tą maszyną?

   Z innej beczki: http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-19293543 czyli zatrważająco podobne powitanie z Etiopii sprzed 3 miesięcy!

   Usuń
  2. Temat zaczyna żyć: http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/561691_561540517204882_21170214_n.jpg

   Usuń
 8. W tym całym zamęcie widać również chęć napuszczania na Rosje i nie tylko, chociaż standardy sprawowania władzy już są na poziomie Białorusi czy Rosji, a zasugerowałbym, że nawet niżej. Przy okazji mamy wręcz zestawienie sytuacji w Polsce i w USA - tutaj kopanie po głowie to niska szkodliwość, tam wykopanie z roboty i koszt 850 tys dol.

  Warto zerknąć na to co pisze imć Magdalena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie jeszcze nie wiedzą jakie mają prawa. W USA sam byłem świadkiem na granicy brutalności działań policji, ale to bardzo cienka linii. Tam dokładnie określona...tutaj sam widzisz co się dzieje. Ignorantami łatwiej sterowac. Wczoraj wielka przyjaźń z Rosją, dziś wolta. Wczoraj wielka miłośc do Mr Drimlajnera, dziś do francuskiego Hollanda...ZERO długofalowej polityki. Wszystko ad hoc i...mobilizacja szeregów, wzmożenie zagrożenia z drugiej strony pod byle pretekstem.

   Dziś np. taki kwiatek: "Hollande mówi o "harmonizacji podatkowej", a polski Sejm klaszcze. Nieważne, w jakim języku mówi. Przecież to towarzystwo nic nie kapuje." nie-Harmonizacja podatkowa to jedyna poza tanią, dobrze wykształconą siłą roboczą przewaga Polski na globalnym rynku, a te...posły...klaszczą!!!   Usuń
  2. Nie sposób założyć że są to p.osły. To są osoby przekraczajace granicę zdrady stanu. Zerknij na to co opowiadał Radek Appelbaum w Hardtalku BBC. No to się kosa stawia na sztorc.

   Usuń
  3. Kiedyś miałem notkę o tym aby prowadzić politykę ala Makiaweli czyli raz lwem, a 10 razy lisem. Po tym co piszesz, naszła mnie refleksja, czy za mojego życia przy tym "garniturze" mężów stanu, zobaczę chociaż raz... tego lwa w Polskim wykonaniu?

   Usuń
  4. Coś o standartach sprawowania władzy:

   http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/410638,komendant-policji-w-audi-s8-dostal-je-od-orlenu.html

   Co ciekawe akcja była chyba we wrześniu, a swojego szefa wkopali ci właśnie policjanci co go zatrzymywali, jak się okazało że wyciągane są wobec nich powoli jakieś konsekwencje służbowe za to że nie poznali auta swojego 01KGP (codename komendanta głównego).

   "Sytuacja prawna związana z możliwością użycia sygnałów jest niezrozumiała, chcielibyśmy, aby się zmieniła" - komentował dla "DGP" rzecznik KGP Mariusz Sokołowski. Pieprzył bzdury ponieważ określają to wyraźnie i dokładnie przepisy, i niejeden funkcjonariusz już za to wyleciał z roboty, albo miał poważne problemy. Chodziło o to że nadużywanie sygnałów prowadziło do celowego zajeżdzania drogi takim kozakom przez co bardziej wkurzonych kierowców, tak jak to się dzieje teraz w Rosji.

   Uwaga: komendant był wcześniej szefem wydziału wewnętrznego policji i podobno stał na straży dyscypliny i praworządności.

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Dzia%C5%82oszy%C5%84ski

   Usuń
  5. A nie widzisz Njusaczu lwa? Płemieł ciągle nim szafuje, na lewo i prawo.

   Tylko trociny się z niego sypią, bo mole wyżarły dziury w futerku....

   Piotr K.

   Usuń
 9. A do takiego Dreamlinera to ilu polityków by weszło ? Ech... pomarzyć, zawsze można....:):):):)
  Caramba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Caramboooo! proszę Cię.

   Usuń
  2. W kraju tego typu życzenia/marzenia mają tendencje do, nazwijmy to, samo-spełniania.

   Usuń
  3. Carramba!
   Było by o 20% większe srruuu, skoro pali o 20% mniej paliwa....

   Piotr K.

   Usuń
 10. Anonimowy14 września 2012 10:09
  6900 Panie Jerzy chyba 7900 ?


  Anonimowy14 września 2012 10:21
  6900, IMO powyzej 7200 mamy podawanie towaru, coz tu i tam po 500pkt do wziecia, kupa kasy, obstawiac:)
  za tydzien wiedzmy, tam sie chlopcy ujawnia co do kierunku..czerwiec rozliczyli przy 6200, mozna smialo zalozyc ze beda trzymac ceny do piatku
  jerzy

  dziekuje, 6950:)
  ps. nie udzielam sie bo widze blog poszedl w polityke, a mnie rynek bardziej interesuje..
  j

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzej-dzej, tutaj są bardzo luźne gatki przecież. Notka nie musi wiązać rąk.

   Masz tutaj ode mnie i podumaj:

   http://3.bp.blogspot.com/-JdVtbBlcjt8/UKVxrlU5iwI/AAAAAAAAE3I/h2dnpFQQ9VQ/s1600/Screen+shot+2012-11-15+at+5.42.40+PM.png

   Usuń
 11. Z kronikarskiego obowiązku dodam że kult Cargo miał pierwszych wyznawców już jakiś czas temu patrz.
  http://wyborcza.pl/1,75248,7973323,Szczatki_prezydenckiego_samolotu_ozdobily_oltarz_na.html?pelna=tak
  i tu http://wobroniekrzyza1.files.wordpress.com/2011/04/tu-154-m.jpg.
  Nie wiem czemu , ale nie opuszczam mnie wrażenie że "lemingoza" i "moheroza" to objawy tej samej choroby. Bezładna masa pod wpływem bodźców zewnętrznych polaryzuje swoje zachowania uzyskując przeciwne znaki(ideologie).
  Caramba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może się spóźniłem ale tego w obronie krzyża nie moge otworzyć. Zakładam, że MOŻE(?) chodzi o kopię tupolewa wykonanego z betonu. Jeśli tak to...początkowo nie chciałem komentować, ale teraz może uda mi się Ciebie sprowokować do dyskusji. Powiedz czym różni sie tupolew z betonu od setek czołgów, samolotów, i innych militariów rozsianych po RP? Czym różni się od miejsc upamiętnienia np. powstańców tych czy innych? Poza oczywiście formą?

   W kwestii szczątku na ołtarzu...hmmm. Dla mnie jest proste przykazanie: "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną". Co do innych to w kościele istnieje instytucja relikwii świętych ( wiem, że za mocne ale chodzi o zasadę "działania"), składania wót dziękczynnych ( kule medyczne, laski, wizerunki cudownie uleczonych organów, etc), istnieje też tradycja upamiętniania tablicami np. żołnierzy AK co łaczy się w jakiś sposób z pierwszą kwestią.

   Podsumowując:
   1. nie łączyłbym tradycji Non Omnis Moriar z Kultem Cargo. W szczególności z jego karykaturalną wersją nadwiślańską.
   2. faktycznie wydaje się, że zarówno leming jak i moher to tylko strona jednej i tej samej monety - złoty polski. czujesz się "kantem"?
   3. sterować tłumem jest, wydaje mi się bardzo ale to bardzo prosto. trochę trudniej jest wyrobić w nim pewne zachowania, nawyki bo do tego potrzeba dłuższej "tresury". Poza tym nie wiem czy tak naprawdę ktokolwiek jest w 100% odporny na bodźce zewnętrze i jest suwereny w poglądach, zachowaniach, decyzjach.

   dzięki że zachodzisz i zagadujesz,
   pozdro   Usuń
  2. Chodzi dokładnie o ten betonowy ..... sam nie wiem co. Pomniki, militaria i tym podobne sa miejscami pamięci. Tupolew stał (staje) się obiektem kultu. Kult (jak i religia) ma to do siebie że wyznawcy większą wagę przykładają do obrzędowości niż do jego źródeł i przekazu. Zamiast dociekać przyczyn, modą się i czekają cudu. Dokładnie tak samo postępują wyznawcy Dreamlinera, tyle że im wystarczy cud techniki. Co do czucia się kantem, to raczej staram się podążać wąską ścieżką rozsądku, choć i nim wszystkiego się nie ogarnie. Co do sterowania tłumem to jest to przerażająco proste i osobiście uważam że istnienie obydwu obozów ( "lemingów" i "moherów") właśnie temu służy, nawt jeżeli z początku nie było zamierzone. Wszyscy, i Ty i ja przesiąkamy informacjami i poglądami innych. Problem polega na odpowiednio mocnym filtrze i wysiłku w weryfikacji otrzymanego sygnału. Dziś była znajoma z 16 letnim synem , na lekcji WOS-u dowiedział się że był zamach na prezydenta.Od dzisiaj zamach na prezydenta będzie się mu kojarzył z Komorowskim i nijakim Kwietniem czy jak mu tam jest. Pomyślałbyś że można ukraść zamach ? Tak to działa
   Pozdrawiam
   Caramba

   Usuń
  3. P.S.
   Stawiam paczke dropsów na to że w najbliższym czasie pojawią się głosy: Po co drążyć temat wyimaginowanego, rosyjskiego (?) zamachu, mamy u siebie zamachowców z krwi i kości, nacjonalistów, antysemitów i Bóg wie jeszcze kogo. Chór krzykaczy zacznie bić w dzwony trwogi, a prawda jak to prawda, będzie leżała pod plandeką sam wiesz gdzie.
   Caramba

   Usuń
  4. Taaa, do tego odradza się/rodzi "nowa" siła...narodowa. "Salon" już ma mokro i wykupią mi resztkę pieluch. Tak jak PiS ma arcyWROGA w postaci Bezideowego Chama i jego ruchu, tak "salon" też będzie miał ku komu kierować GRO swych połajań i lamentów. Tusk i Kaczyński czerpią z tego samego źródła socjotechniki. Ależ podzielili kraj!
   Usuń
 12. Jak u Gogola i śmiesznie i strasznie :) Coś dla relaksu :)
  http://www.youtube.com/watch?v=hzO69g48fJs
  P.S.
  Pamięta ktoś jeszcze tą drake, przebrzmiała jak przebrzmi wszystko.
  Caramba

  OdpowiedzUsuń
 13. Byłoby milo gdybyś napisał o inspiracji Gwiazdowskim we fragmencie re:Kult Cargo. Pisał o tym dzień czy dwa wcześniej... http://www.blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=1161

  Ewentualnie gratuluje, że wpadasz na swoje pomysły prawie równolegle z takim bystrzachą jak pan G:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwaga będę się tłumaczył:)

   1. Wpis prof. Gwiazdowskiego opublikowany został 2012-11-15 o 20:49:31, mój 16 listopada o 02:21. Czyli to raczej niecałe 6 godzin niż dzień lub dwa wcześniej.

   2. Jak widzisz w moim wpisie są ilustracje. Raczej nikt nie rozdaje ich na ulicy jak tylko powiesz sobie "kult cargo fotki". Przez cały tamten dzień spływały informacje/obrazy i przez cały dzień układały się w farsę. Aż przyszła to fotka: https://twitter.com/clausewitz11/status/269076090725728257

   jak widzisz datowana jest ona na 5:55 rano - 15 lis 12

   To jest/ BYŁA moja inspiracja.

   3. Zastanów się czym jest Idea? Jeśli zgodzisz się ze mną , że jest to pewien poziom/wspólnota światopoglądu, który zrodził się na bazie danej kultury to możesz założyć, że "wielkie umysły myślą podobnie", prawda? :)

   4. Aby byc przed samym sobą uczciwym to dodam, że przed moją publikacją zauważyłem http://gwiazdowski.blogbank.pl/2012/11/15/cargo/ i "wściekałem" się, że El Profesore wpadł na ten sam pomysł!

   W pierwszej wersji notki było tam nawiązanie do tego faktu, że dwie osoby, mając pewną wspólną bazę mogą w niemal w tym samym czasie "wpaśc" na ten sam pomysł bez podkradania go. Powstał nawet akapit w kwestii appla i samsunga, ale dla przejrzystości wpisu - WYCOFAŁEM się z tego nawiązania, off-topu.

   Zapewniam, że ja to jestem mały Njusacz i z nieskrywaną chęcią ponosiłbym za Profesorem teczkę oby tylko móc z nim 10 minut dziennie przegadać na dowolny wybrany przeze mnie temat. To wyjątkowy umysł w tym kraju!!!

   Koniec tematu, chyba, że będziesz dalej drążył to zapraszam pod najnowszą notką bo tę spostrzegłem przypadkowo.

   Usuń