sobota, 1 września 2012

Informacja

W piątek w nocy musiałem pilnie wyjechać na tutejszy Bliski Wschód, wrócę dopiero w poniedziałek. 

Widzę, że jest bardzo dużo odwiedzin od rana prawdopodobnie w związku z zapowiadanym wpisem          "1 września. Wczoraj i dziś". Dlatego informuję, że notka pojawi się dopiero po powrocie. Przepraszam. 


Osobom głodnym przemyśleń polecam na dziś: http://wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,hamowanie;gospodarki,83560.html

W szczególności podsumowanie jest warte rozważenia. W mojej opinii kwestia czy dalej dokręcać śrubę społeczeństwu ( poszerzenie bazy podatkowej np. katastrem, zamrożenie rent i emerytur oraz zatrudnienie/płace w budżetówce, podwyżka VATu, etc)  czy zrobić skok na OFE ( przypominam atak wyprzedzający z wpisu http://njusacz.blogspot.com/2012/08/panika.html) nie jest przesądzona! Pozostałe rezerwy, np. Fundusz Demograficzny zasilił 7,5mld w 2010r, 4mld w 2011r, zostały w ostatnich latach na tyle uszczuplone , że nie dają Tuskowi dużego pola manewru. 

Czeka nas zatem ciekawa Kampania Wrześniowa i warto podpatrywać "przecieki" w mediach co do kierunku partyzantki.

ps. Obwodnica Mińska Mazowieckiego to upragniona i długo wyczekiwana NORMALNOŚĆ pomiędzy Wisłą, a Bugiem. Za Bugiem aż do Moskwy po białoruskiej stronie jest za to CYWILIZACJA i autostrada dziesiątki razy dłuższa niż ten fragmencik obwodnicy...ot taka łyżka dziegciu.


9 komentarzy:

 1. Przytną kasę samorządom, podniosą co się da samorządy matoł będzie kryty, przecież on nic nie robił.
  Z katastrem może być tak samo. Nazwą go inaczej, dadzą do wyboru samorządom, a że one dziwnym trafem wszystkie i w maksymalnych stawkach dowalą ten podatek to na to matoł wpływu nie ma, przecież jest demokracja i on nic nikomu nakazać nie może ;)
  A ordynarna podwyżka vat-u, a czemu nie? przecież jest kryzys, a on cokolwiek robi to zawsze w trosce o społeczeństwo.
  Urzędasów nie ruszą, co najwyżej przedłużą im zamrożenie pensji - wyrównają im nagrodami
  Mogą obciąć jakiekolwiek inwestycje w wojsku, jeszcze bardziej przyciąć inwestycje w infrastrukturę, zacząć sprzedawać wszystko jak leci, ziemię ARR, lasy, postawić jeszcze więcej fotoradarów, zacząć scigać rowerzystów, rolkowców, ludzi na hulajnogach jeździ 10 milionów ludzi, niech każdego chociaż raz przytną na stówkę co mało? Zacząć ścigać ludzi którzy wynajmują mieszkania i nie płacą podatków...to jest agonia, ale jeszcze mają rezerwy.
  No i na końcu zawsze jest drukarka, samo to da im minimum 3 lata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, iż jesteś Waść optymistą.-)

   Usuń
  2. Hans! Kupiłeś już czarno prochowy rewolwer? Bo brzmisz waść ja pesymista który już ma dwa :P
   Piotr K.

   Usuń
  3. Nie wiem, czy to sie liczy, ale kiedys kupiłem i postawiłem przed chałupą czrnoprochową armatę. Na razie strzelałęm z niej samymi przebitkami, ale mozna załadować siekańcami, gdyby mieli przyjść inspektorzy skarbowi.-)

   Usuń
 2. Hans, nie rozdrabniaj się kup/zrób gatlinga ;>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsze wersje Gatlinga chodziły na czarnym prochu, jeśli się nie mylę. Ciekawe co na to "odpowiednie służby" w tym kraju by powiedziały.


   Pozdrowienia Panowie!:)   Usuń
 3. Najsmutniejsze jest to, że ludzie nie są świadomi tego co ich czeka. Jak tak sobie skonfrontuje co ludzie robią i mówią nt. ogólnie pojętych "finansów" osobistych z tym co Panowie wypisujecie na blogach, to będzie niezły "bul", płacz i zgrzytanie zębami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto się słucha analityków bądź polityków i ich zaprzyjaźnionych dziennikarzy ten w sandałach w zimę chodzi!

   Usuń
 4. A jak myślisz biorąc pod uwagę że w Olsztynku facet ma sprawę w sądzie o nielegalne posiadanie broni w formie repliki krzyżackiej bombardy z Bitwy pod Grunwaldem ;/
  Mówi się że Niemców po II wojnie wykastrowano, a co zrobiono z narodem w którym który miał największa armię podziemną w okupowanej europie (a wcześniej regularnie wywoływał zbrojne powstania i z bronią w reku odzyskał niepodległość), skąd oni umieli się nią posługiwać? Wyobrażacie sobie coś takiego teraz? polanda bardzo się troszczy żeby niewolnicy do niczego dostępu nie mieli, niczym się nie umieli posługiwać, a jeśli coś im się nie będzie podobać to żeby protestowali w demokratyczny sposób - z mordą na kłódkę.

  OdpowiedzUsuń