piątek, 4 maja 2012

Garść spekulacji z początkiem maja.

Zaczynam od ekonomicznych

Zgodnie z opisywanymi tutaj na blogu scenariuszami ( kilka poprzednich wpisów) bez kolejnego wykreowania dużej ilości środka płatniczego aka papierowego/elektronicznego pieniądza przez bankierów - wycena większości aktywów -  spada i raczej będzie spadać...postaram opisać co widzę w gospodarce w kolejnym wpisie. Dziś tylko obiecana u Podtwórcy ropa oraz dwie niespodzianki plus trzy spostrzeżenia polityczne. Zapraszam.

Jak podaje IEA czyli Międzynarodowa Agencja Energetyki, a ja to przylukałem u kogoś w przelocie na blogasku ( ubijcie ale nie mogę w historii dojść! - przepraszam ) wycena ropy jest nad tzw. przepaścią!

za: IEA via blog

Na powyższej ilustracji mamy bardzo ciekawe zestawienie. Po lewej stronie podziałka milionów baryłek ropy/dziennie dla zobrazowania linii żółtej ( oil demand - popyt na ropę) i zielonej ( oil supply - podaż). Po prawej podziałka  w tych samych jednostkach ale dla RÓŻNICY pomiędzy podażą, a popytem, której obrazują niebieskie prostokąciki. Jak można zauważyć po raz pierwszy od ROZPOCZĘCIA KRYZYSU występuje NADPRODUKCJA ROPY!!! Co z tego wynika? Dwie, trzy obserwacje:

a) spowolnienie w Europie jest WIĘKSZE niż niektórzy chcą to przyznać ( chłopaki z bossy wyśmiewający się jeszcze z miesiąc, dwa temu, z przepowiedni El Profesore Rybińskiego powinni zacząć szykować miejsce na klacie, w które będą uderzać się w piersi za jakiś czas).
b) cena ropy powinna od początku kwartału i roku 2012 spadać i to mocno, a ta utworzyła nowy szczyt w lutym!!!
c) jeśli nie spadała ( ilustracja poniżej) to co to oznacza?

za: KimbleCharting
Oznacza to, że wystąpił jakiś szok popytowy! Tak tak POPYTOWY. Spowodowany, według mnie, był albo obawą przed rozpoczęciem QE3 i pojawieniem się kolejnych miliardów zadrukowanych papierków, które nic nie kosztując szukają tylko okazji do przejęcia tanich aktywów ( zakupy wyprzedzające)...albo spodziewano się, że nastąpić MUSI jakieś ZAKŁÓCENIE w przebiegu dostaw czyli gorący konflikt na Bliskim Wschodzie połączony z blokadą cieśniny Ormuz ( zatem zakupy wyprzedzające). Trzecią możliwością była spekulacja, że El Profesore i jemu podobni czarnowidze  byli/są makroekonomicznymi ignorantami i recesji w EU nie będzie, ba obserwowane spowolnienie to co najwyżej bajka na dobranoc (zatem zakupy wyprzedzające)!

Dziś ropa "pękła", może od poniedziałku ruszyć do góry, ja tego nie wiem...wiem, że bez cienia szansy na KREACJĘ żadnych wzrostów nie będzie bo kolejne kraje europejskie wchodzą w recesję! ( więcej w kolejnym wpisie). Wszystkim do tego czasu polecam odświeżenie sobie tej notki: http://njusacz.blogspot.com/2012/03/dlaczego-wszystko-moze-wzrosnie.html jest tam tabela, która wskazuje na okres 15-25maj jako okienko do rozpoczęcia "czegoś" przeciwko Iranowi. Jeśli się nie rozpocznie to raczej do końca roku nic się już nie wydarzy zatem na posiedzeniu Bankierów Wszystkich Bankierów czyli FOMC June 19-20 oraz July 31 będzie możliwe ogłoszenie kolejnego programu QE bez którego spadki...aż do nowego punktu równowagi.


Niespodzianka Nr 1 - http://graphics.thomsonreuters.com/12/05/BV_APPLE0512_VF.html - polecam klik to bardzo fajne narzędzie do zaprognozowania kursu akcji Appla.

Niespodzianka Nr 2 to jednocześnie zagadka! Jest coś co myślę, że BĘDZIE ROSŁO!!! Kto odgadnie co to jest? Jak widać, Apple ze swoim wzrostem niech się uczy! jak zrobić prawdziwy wzrost wartości.

For Reuters spotters I will replace the original pic in few days. Today I need this version for small quiz.


Tyle tak na szybko. Jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia makro to niech śmiało podrzuca w komentarzach albo emialją.


Spostrzeżenia/spekulacje polityczne.

Dziś Moja Kochana Kobieta z "samego rana" przyszła do mnie z informacjami z TVNu, njusami, którymi żyć ma Polska.

- Niemcy krytykując Prezydenta Ukrainy w związku z więziennymi perturbacjami p. Tymoszenko ( skazana za niekorzystny kontrakt gazowy z Rosją) mają... realizować swoje cele polityczne zatem - tutaj komentarz p. red. Węglarczyka - są hipokrytami! bo nie troszczą się wcale o prawa człowieka!!!

- 10 lat naszej kompromitacji w informatyzacji Polski.

- "koko koko Euro spoko" czyli wstyd, hańba..."Jamajka się z nas śmieje".


Zacznę od oficjalnego (?) hymnu polskiej drużyny na Mistrzostwa Europy 2012r  czy utworu babć z grupy Jarzębina!za: youtube.com


Oto co powiedział na ich temat mój internetowy przyjaciel Sceptyczny Wierzyciel:Piosenka "Ko ko ko - EURO spoko" brzmi dla mnie jak najbardziej wyrafinowana kpina prawdziwej, polskiej esencji z tych wszystkich wykształciuchów, pozerów, kabotynów, impotentów, którzy zarządzają, jak za komuny, polską kulturą i mainstreamem.

Te starsze panie, zwyczajnie, umieją śpiewać, nie udają kogoś, kimś nie są, znakomicie wychwyciły dominujący styl, preferowany przez decydentów "ko ko ko ko", "EURO", "spoko" - toż to jest program Tuska w pigułce :)

I na tym programie - te Panie - bo są prawdziwsze, muzycznie lepsze od impotentów z mainstreamu - zbiją kasę, jednocześnie promując polski, ludowy zaśpiew. 

Skoro nie mamy wciąż drugiego Chopina, to przynajmniej niech nas reprezentują sprytne Jarzębinki z krwi i kości. 

Zdecydowanie wolę autentyczną, bezpretensjonalną wiejską kapelę, niż pretensjonalnych imitatorów-impotentów z kompleksami :)

Pozdrawiam serdecznie!

SCEPTYCZNY WIERZYCIEL1085897 | 03.05.2012 23:17


Cóż dodać?Co się tyczy 10 lat NASZEJ kompromitacji w informatyzacji kraju to...zawsze i wszędzie gdy widzę użytą liczbę mnogą bądź formę bezosobową czasownika to mam ochotę bić na odlew! Czy to chodzi o "wygrywamy", blamaż naszych" czy "naszą" kompromitację albo o "zrobiono", "zabroniono" lub "zmniejszono" to po prostu krew mnie zalewa jak rozumny redaktor nie potrafi wskazać ODPOWIEDZIALNEGO, ODPOWIEDZIALNYCH! Tylko kugluje i rozmydla obraz!!!

Bardzo krótki resercz wskazuje na następujące fakty. POŁOWĘ danego w tytule okresu rządy sprawują jedni i ci sami ludzie! Nie p. Kowalski czy Nowak, czy Njusacz czy ktokowliek inny, a np. Minister ds  administracji i cyfryzacji - Pan Michał Boni! To jest dla mnie konkret. To jest osoba, na którą słusznie bądź niesłusznie spada odium "naszej" porażki. Za to co się w kraju w tej dziedzinie dzieje jest JEGO WINĄ!
za: rp.pl (?)

Po pierwsze za to, że daje taki oto przykład osobisty! Ile drzew zostało ściętych tylko po to aby Minister cyfryzacji chodził z nimi pod tzw. pachą?

Po drugie za to, że Unia właśnie się wkurzyła i zablokowała nam 1,2 miliarda  na informatyzacyjne projekty, póki się nie skończą wieczne afery i bardak wokół nich. A pół miliarda wydane na zakończony właśnie kompromitacją projekt wdrożenia elektronicznych dowodów osobistych prawdopodobnie trzeba będzie oddać do unijnej kasy!!! za RAZ'em

Po trzecie za to, że W raporcie ONZ Polska zajęła 47. miejsce, podczas gdy w 2010 r. byliśmy na 45., a w 2008 r. na 33. ( źródło) Gdzie TAKIE POTĘGI w informatyce jak Kazachstan, Rosja czy Chorwacja pokazały nam ( ach ta liczba mnoga!!!) swoje plecy! Przywołuję tę informację nie bez kozery. Tych ciemnych Kaczorów i ich "egzotyczną koalicję" udało się dla "dobra narodu" odsunąć od władzy w 2007r....i jak widzimy po danych, po 5 latach odnotowujemy tylko REGRES w tej dziedzinie!!! Czy wszyscy widzą po co ROZMYDLANY jest przekaz? Czy w innych dziedzinach jest równie dobrze, retorycznie? Dlaczego opozycja w stylu PiSu, Solidarnej Polski czy też PJNu, ale również i SLD, nie punktuje obecnie rządzących na powszechnie dostępnych liczbach?!!! Dlaczego wybierają argumenty pałki? To jest dla mnie prawdziwa niewiadoma.


Na deser zostawiłem ten, na razie, medialny bojkot Ukrainy. Dlatego, że jest to bardzo istotna informacja. 

Oto jedna z najważniejszych "twarzy" TVNu i Gazety, obecnie także i Rzepy, NAGLE ODKRYWA, że rządzący państwami nie kierują się emocjami, a INTERESAMI! Jest to tak porażająca informacja, że spointowana zostać musi słowem - hipokryzja - a osoby się nią kierujące to przecież obłudnicy. Nasuwa się zatem pytanie czy jak ci sami Niemcy, którzy dziś krytyką i groźbą bojkotu wyrządzać mają przysługę Rosji,  drwiąc czy ośmieszając braci Kaczyńskich vel Kartofli ogarniętych biegunką i przerostem mniemania o sobie, a wywyższając pana Donalda Tuska pierwszego opozycjonisty kierowali się tylko estetyką? Dobrym smakiem? Gdzie był i jak oceniał "hipokryzję" ten czy inny redaktor opiniotwórczych mediów?

Początkowo zakończyć miałem całą notkę cytatem: “Polska miała ogromny problem w postaci rządu PiS i cieszę się, że polski naród pozbył się tego problemu” Siergiei Karaganow. 

Po krótkiej refleksji dodam jednak, że p. Jarosław Kaczyński swoją zaskakująca decyzją, odezwą o bojkot Ukrainy, według mnie, rozbił bank! Postawił się w jawnej pozycji do kunktatorskich i obłudnych działań Rządu RP oraz "Organu Głowy Państwa", z racji swych dotychczasowych działań nie może być oskarżony o "zdradę na rzecz Rosji", a skrytykowanie jego odezwy w dotychczasowy sposób ( pogarda) nie wchodzi w grę skoro panowie Lewandowski (wywodzący się ze środowiska PO) czy Barroso ( Przewodniczący KE)  także są tego samego zdania. Nawet sms o treści "pomylił mu sie bojkot z bełkotem "nie przyjął" się! bo nie mógł z w/w powodów. TAKTYCZNY  MAJSTERSZTYK!!! Problem w tym, że mało kto jego zagranie zrozumie, media wyciszą lub wypaczą, wyborca zapomni bo przecież "faszysta, bolszewik, bandyta, podpalacz, kur**wa, c**j" nie mógł byc większym demokrata i po ludzku człowiekiem niż...panowie Komorowski, Tusk, Sikorski. 

Chyba, że Njusacz jest krótkowzroczny, a żyjący Kaczyński gra o: 

"Czy Kaczyński czuje się na tyle silny , aby miesząc się oficjalnie do spraw wewnętrznych Ukrainy i ostentacyjnie wspierać opozycję(...) Czyżby zaczął budować swoją pozycję jako silnego lidera środkowoeuropejskiego , na tyle mocnego ,że mogącego wpływać na politykę naszego wschodniego sojusznika (...)Śmiały ruch Kaczyńskiego w sprawie bojkotu Ukrainy jest bardzo ryzykowny i niebezpieczny . I jest grą o bardzo wysoką stawkę . O przyszłość Ukrainy i co za tym idzie o przyszłość Polski . " ( źródło


19 komentarzy:

 1. bzdury - to jest jedyna szansa na zakup tanich aktywów na następne lata - taniej już nie będzie wbijcie sobie to do głowy. Jedyne co uchroni to zakup akcji spółek z większości giełd świata. Smart money kupują na potęgę a Wy śpicie i nadajecie.

  Brunon_del_sol

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brunonie Respect za BARDZO ODWAŻNĄ prognozę!!!

   Pytanie miesiąca: co masz na jej poparcie?
   A dwa: jeśli się wczytasz to zobaczysz, że ja nie zamykam drzwi do wzrostów. BA! nawet pisze o tym co musi się wydarzyc aby mogły one miec miejsce!!!

   Trzy moze jutro to nei bo Mamusia Mojego Kochania przyjeżda na inspekcje naszych włosci ale niedziela, poniedziałek zbiore wszystko w jedna cąłośc...obraz w Europie rysuje sie coraz GORSZY i to sa powszechnie dostepne fakty. cierpliwosci albo samemu podaj fakty które podtrzymaja Twoją prognoze.

   pozdro! Witaj na blogu!

   ps. dzięki za podpis.

   Usuń
 2. Kaczyński. Też ma jakiś 'interes' w tym zamieszaniu, być może tylko taki żeby nazwisko Kaczyński znowu odmieniano przez wszystkie przypadki.
  No bo jak inaczej wytłumaczyć że chce bojkotować wielki sukces swojego nieżyjącego brata, czyli załatwienie organizacji Euro2012 w Polsce?
  W sumie pomysł bojkotu tej polityczno-uefowej szopki popieram, tyle że należało to zbojkotować 5 lat temu gdy tylko w głupich politycznych łbach zaświtała myśl o budowie tego wielkiego słomianego misia... A teraz nie bardzo jest co bojkotować, mleko się rozlało, kasa poszła w ziemię. I jak ten bojkot niby ma wyglądać - że politycy nie będą uczestniczyć w meczach? No pliz, już widzę tych załamanych kibiców którzy dla Kaczyńskiego przyjechali z całego świata... Aż się dziwię że piłkarze jeszcze tego nie bojkotują, w końcu muszą dźwigać na swoich plecach cały tabun politycznych miernot, niezdolnych do zaistnienia bez cudzej pomocy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgoda co do wymowy całości! Prezes, Premier ( jako były dlaczego nikt go tak nie tytułuje?) Kaczyński ma w tym INTERES! Polityka to nie jest jednak zabawa dla delikatnych chłopców stąd też i tego typu "zagrania".

   Nie rozumiem tylko nawiązania do "dziedzictwa Lecha Kaczyńskiego" tzn. coś tam sobie wyobrażam, ale nei chce nadinterpretowac Twoich przemyśleń. Faktem jest, że bez prywatnych koneksji p. Bońka oraz KASY i JESZCZE DRUGIE TYLE KASY made in ukraina to tego Euro nie byłoby ani u nich ani u nas! Zauważ, że niemal od razu ogłoszono IGRZYSKA W SOCZI czyli Rosja! PRzypadek? skądże...wielkorusy nie mogły przeżyc, że takim z kraja Rusinom( czyli Ukraińcom) taki ZASZCZYT przypadł!!!

   Pozdro,

   Usuń
  2. Pamiętam po prostu mnogość telewizyjnych wystąpień poprzedniego prezydenta z 2007 roku w których opowiadał o Naszym Wspólnym Sukcesie. Uroczyście podpisał ustawę o organizacji mistrzostw, były też wizyty na Ukrainie w sprawie Euro i wiele innych okazji żeby o sukciesie wspomnieć. Wiem że nie był jedynym bo właściwie każdy polityk chciał przy owym sukcesie błysnąć, no ale nie ulega wątpliwości że śp Lech widział w nim swój duży udział. Poza tym mistrzostwa to miało być tylko ukoronowanie pasma politycznych sukcesów w realizacji kolejnej narodowej pięciolatki, czyli stadionów, autostrad, orlików, infrastruktury i cholera wie czego jeszcze.

   Usuń
  3. Czym jest Euro celem czy środkiem do celu? Czy ś.p. Lech Kaczyński swoją politykę podporządkował sprawnemu przygotowaniu i przeprowadzeniu Mistrzostw Europy w nogę czy też chodziło mu raczej o wciągnięcie Ukrainy w zachodni obręb wpływów. Pytanie czy "wzywając" ( kto?) do bojkotu ukraińskiej części imprezy jest w stanie WEPCHNĄĆ kogokolwiek w czyjekolwiek ramiona?!!!

   To kilka taktycznych sukcesów w jednym. Czy coś ponad? Tego nie wiem. Za dużo zmiennych, a o części jako mały Njusacz nawet nie mam świadomości. Czas pokaże.   ps. zdanie Jarosława Kaczynskiego nie musi byc moim zdaniem ( ot taki disklamer coby uniknąc nieporozumien).
   ps2. na troche sie rozlaczam. wiec odpowiem po czasie.

   Usuń
 3. Myślę że w przypadku polityków należy oceniać tylko to co zrobili a nie to co mówili albo co zamierzali ale zapomnieli o tym wspomnieć.

  Nic mi nie wiadomo o jakimś dodatkowym celu mistrzostw poza tym że była to świetna okazja do lansowania się rządu i prezydenta, z której gorliwie korzystali. Także nasz słodki Prezes aka Były Premier pełnił wówczas zaszczytną funkcję Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego EURO 2012. Teraz już nie pełni. Może mu trochę żal? Wyrzucili mnie z piaskownicy więc im teraz do niej nasikam, hahahaha!

  Po prostu lubię gdy banalne wytłumaczenie okazuje się też prawdą. No i często się zdarza...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Często najprostrza odpowiedź jest najwłaściwszą. Często głupota, lenistwo lub niedbalstwo to lepsze wyjasnienie niz zdrada, spisek, zamach.

   Ale w przypadku Kaczynskich to chyba poruszasz sie przy brzegu tego co robili ( kiedy było ich jeszcze dwóch) i przez to mam wrażenie, że to co opisujesz to generalnie prawdziwe opinie ale...w ich przypadku powierzchowne.

   Według mnie probowali zbudowac coś co pozniej w narracji nazwano "polityka jagiellonska" aka zamierzemien Piłsudskiego aby odgrodzic sie od Rosji "kordonem" w miarę silnych i samodzielnych oraz demokratycznych panstw. Gdyby to wszystko co powyzej było mrzonką bądź zasłoną dymną dla...prezesury komitetu przygotowujacego euro czy inny rownie "Wazny" stołek to...skąd ta EKSPEDYCJA RATUNKOWA dla Gruzji w 2008r? Czym to wytłumaczysz bo chyba nie sloganem "wyjatek potwierdza regułe"?

   pozdro,

   Usuń
  2. Też się zastanawiam po co była ta wyprawa do Gruzji. Myślę że wpada ona niestety w kategorię 'pokazówek' - tzn za politycznym spektaklem nie szły żadne inne działania ani decyzje. Nie powiem że to typowe dla Kaczyńskich bo problem ten mają chyba wszyscy rządzący naszym krajem - brak odwagi i umiejętności umożliwiających zamianę słów w czyny a jeśli już podejmują jakieś działania to wyłącznie w celu stworzenia wizerunku bycia kimś więcej niż są.
   Poza deklaracjami przyjaźni Saakaszwilego to niewiele wynikało z tej wyprawy, no a na pewno pozycja żadnego kraju się od tego nie umocniła. Od samego chcenia i gadania nic się nie dzieje. L Kaczyński nie był Piłsudskim i nie stał by się nim nawet gdyby żył do tej pory.

   Usuń
 4. ktos mila cynk wczesniej o danych, ehh trading;)
  http://www.nanex.net/aqck/2998.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Najlepszy był mój prawicowy kolega, który głosował na lewicowe PO, aby powstrzymać prawicowe PIS. Ale nie dziwię muu się, bo jego pierwszym źródłem informacji jest TVN i Polsat. I żeby nie było on jest inteligentny.

  A co do PO. Jak widać Boni i spółka powoli przebiją SLD w nieprawidłowościach. Podejrzewam, że tylko z tego powodu, że SLD nie miało tych dodatkowych 300 mld z UE, które zresztą więcej szkodzą niż pomagają. Kolejny argument za małym państwem. Gdyby rząd miał do dyspozycji 100 mld. zł a nie 300 to możliwości łapownictwa i nieprawidłowości byłyby o wiele mniejsze, a nam żyłoby się lepiej.


  Pozdrawiam
  Kamil Kuczyński
  "7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy". -darmowy kurs językowy. Zacznij nareszcie mówić płynnie i automatycznie po angielsku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do kolegi to czas pokaże czy dobrze wybierał czy tez mógł lepiej.

   PiS to raczej konserwatywni socjaliści obniżający podatki, PO to bezideowcy z partii władzy którzy dla jej utrzymania podnosic beda podatki, SLD to liberalni socjaliści ktorzy takze obnizyli podatki! Co za kraj!!!

   Gdyby ci ostatni mieli podczas swych rzadów te pieniadze ktore wlały sie do kraju przede wszystkim za rzadów PO to...kto wie co dziś byloby w tym kraju. Czasem mysle, że tzw. Dziura Bauca to bedzie mały pikus po DZIURZE Tuska-Rostowskiego...

   pozdro,

   Usuń
 6. Ruch Kaczynskiego jest mocno zaskakujacy.Zaskakujacy na tyle iz jestem sobie w stanie wyobrazic iz w tle jest jakas istotna gra geoolityczna.Ciekawy artykul na ten temat w "Bibule"(http://tiny.pl/hpnmh)

  Clou sprawy(cytat z powyzszego artykulu)

  "Rafał Ziemkiewicz pisał w artykule „Polityka realna – czyli jaka?” („Rzeczpospolita”, 26-09-2009): „Być może jednak trzeba dziś wyraźnie powiedzieć, że zachowanie suwerenności wyszło z naszego realnego zasięgu. W takim razie trzeba sobie zadać pytanie o mniejsze i większe zło. Największym byłoby bez wątpienia rozdzielenie w Polsce stref wpływów pomiędzy Rosję i Niemcy, jak wielokrotnie w przeszłości. Jeśli już musimy znaleźć się w całości w jednej ze stref, należy więc zadać sobie pytanie: Rosja czy Niemcy? Wystarczy porównać Wielkopolskę z Białostockiem, żeby uznać odpowiedź za oczywistą. Tym bardziej że współczesne Niemcy nie kwestionują polskiej odrębności i prawa do państwowości – co w wypadku Rosji nie jest oczywiste.”

  Czyzby Kaczor juz nie gral o niepodleglosc(bo na to zwyczajnie za pozno)a po prostu chocby o ratowanie resztek?Mam nadzieje iz sie myle ale jesli nie jest to ruch podyktowany odruchami serca to jest to ruch OGROMNIE niepokojacy bo pokazuje iz gra jest juz w koncowym etapie i my te gre wyraznie przegrywamy.

  Piotr34

  OdpowiedzUsuń
 7. Ruch Kaczyńskiego nie jest zaskakujący. Jest zgodny z jego charakterem - dużo i głośno mówić, nadymać się i stwarzać pozory dokonywania rzeczy ważnych.
  Wyjaśnij mi jak może się toczyć jakakolwiek istotna geopolitycznie gra z jego udziałem - widziałeś kiedy żeby ktoś grał w pokera nie mając żadnych kart?
  Według mnie gra jest o dużo niższą stawkę - o ratowanie resztek tego co pozostało po niegdysiejszym Jarosławie Kaczyńskim. On doskonale wie że ta gra jest w końcowym etapie i tylko cud może zmienić jej wynik.

  ps: super, Ziemkiewicz pisze z sensem. Szkoda ze mądry Polak po szkodzie i zaczyna racjonalnie postępować tylko gdy wyczerpie wszystkie inne możliwości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ Piotr @ Nite

   Piotrze przeczytałem text Szeremietiewa, który linkujesz i jestem pod wrażeniem sprawnosci analizy! To juz drugi text tego autora, który w linku pojawia sie na tym blogu.

   O co gra "Kaczor"? Nite jak widze zwraca sie ku najprostrzym ( nei znaczy złym!!!). Ty doszukujesz sie drugiego dna w grze o Polske. W tej chwili trudno jednzoancznie zawyrokowac i ocenic.

   Przypomne zatem jak sam KAczyński tłumczył to wezwanie o bojkot: ( mniej wiecej wymowa taka)

   <<>>

   Usuń
  2. ale numer! na moim wlasnym blogu "ucieło" mi komentarz!!!:)

   KAczyński uzył słow : to co sie teraz dzieje na Ukrainie blizsze jest standardom i postzreganiu demokracji dla wschodu. swoim wezwaniem chciałem wskazac im właściwą droge, nakierowac na zachód".

   Usuń
 8. A cozes ty za chwat, ktory tak raczo skacze na plecy ludzi, ktorzy nie maja nic do powiedzenia od 5 lat???
  Dlaczego brakuje ci odwagi w ocenie tych. ktorzy maja pelnie wladzy od 5 lat i postawili Polske i nas wszystkich na skraju przepasci politycznej i gospodarczej???
  Czy ta krzywdzca jednooczna slepota to przejaw twojej specyficznej meskiej odwagi?
  No pokaz, ze jestes facetem, napisz cos co wzbudzi szacunek i zainteresowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. <<>> poczytaj cierpliwie blog to sie dowiesz.

   <<>> to może chociaż sie podpiszesz co?

   <<>> Ciebie zainteresowac powinny np.:

   http://njusacz.blogspot.com/2012/03/deja-vu.html - po którym zaproponowano mi wizyte w odnodze TVNu;

   http://njusacz.blogspot.com/2012/03/hall-of-fame.html - po którym "postawiono mnie" w sytuacji bez wyjścia;

   http://njusacz.blogspot.com/2012/03/nikt-nie-ucierpia-wiec-nie-ma-tu-czego.html - który nie daj Boże okaże się proroczy w przyszłości.

   do tego jest przecież cały cykl pt.: Dzienna Zmiana ( 1, 2, 3) jest ciekawy Koń trojański po którym niektórym miałem zalew Rosjan i rusofilów, a zza Bugiem pojawiły sie nawet "ciekawe" sugestie względem mnie...


   dobra rada bo moze jestes tutaj po raz pierwszy:
   1. podpisuj sie
   2. najpierw sprawdz o co kaman bo moze juz zrobiłem zajewkę tego co Ciebie interesuje
   3. nie jestem DUCHEM ŚWIĘTYM i nie wiem co masz na myśli...lepiej pisz więc otwartym textem czego chcesz. nie przywykłem do ZGADYWANIA.

   Jeśli którykolwiek z punktów Tobie nie odpowiada to proszę abyś zachował się tak jakbyś w realnym świecie przyszedł do przyjaciela z gościną/wizytą. Ufam, że wiesz o co proszę.

   Witam na blogu.

   Usuń