środa, 15 lutego 2012

Jak żyć?

Sporo osób zadaje mi tytułowe pytanie w listach przesyłanych na kontakt. Ponieważ trochę już się tych zapytań nazbierało to odpowiadam wszystkim publicznie.1. Dzień zaczynać punktualnie jak w zegarku!


2. Z optymizmem go powitać!
3. Następnie odnaleźć w nim miejsce dla siebie samego!
4. Mimo to nadal w siebie nie zwątpić!5. Broń Boże nie zadręczać się plotkami i pomówieniami!
6. Wstępnie zastanowić się:  "O CO PYTAJĄ NAS WIELCY FILOZOFOWIE"7. Aby samemu sobie udzielić odpowiedzi czy u Njusacz będzie dziś nowy wpis?


8. Bo moje życie to nie...Chociaż na Moją Kobietę to złego słowa nie powiem:)


9. Jedynym zaś marzeniem:ŻYJ zatem tak aby nie żałować, a wyśpisz się i tak po śmierci!!!Wszystkie zamieszczone, a także te "które nie pasowały do koncepcji wpisu", fotki podesłał do mnie na skrzynkę internauta podpisujący się nickiem - Kuba Zbok. Z tego miejsca dziękuję mu słowami YOU MADE MY DAY!

Słowa dopisało życie...moje życie. Dużo się w nim właśnie dzieje, stąd ta nieregularność wpisów oraz ich merytorycznego poziomu. Proszę o wyrozumiałość, a ponaglających mnie P.T. Niecierpliwych zachęcam niech sami opracują wpis i prześlą go na kontakt njusach na gmail.com z chęcią opublikuję.Ps. Fotki później namierzyłem na http://www.joemonster.org pod tagiem "życiowe wykresy".

5 komentarzy:

 1. Ach z przyrodzoną skromnością powiem tylko...no weźcie:)

  Poważniej noszę się z zamiarem opisania pewnego spotkania, które może zmienic układ polityczny w tym nad-wiślanskim kraju. Radujmy się zatem skoro jeszcze kur nie zapiał!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze, to coraz chętniej i częściej tu zaglądam i kusi mnie nawet robienie "informacyjnego fermentu w komentarzach":) Gratuluję dobrych analiz, wnikliwych i poruszających mało znane fakty, wpisów oraz poczucia humoru! A jakieś nowości na temat krwiobiegu naszego Wisłogrodu? Ps. BDI wciąć jakieś niskie - pewnie przez ciągłą niepewność na Starym kontynencie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Anonimowy Kolego,

   Nawet nie wiesz jak miło usłyszeć słowa, że ktoś w tej mojej "pracy" odnajduje sens i ma z tego pożytek bądź rozrywkę.

   Co do krwiobiegu naszego Wisłogrodu to teraźniejszość przerosła moje oczekiwania! Bardzo dobre odczyty z gospodarki( produkcja, zamówienia, bilans, etc). Pisał o tym chociażby i Białek i Hirsch z moich zakładek blogerskich. Pytanie za 100 pln co dalej i tutaj już głosy podzielone są. Ja w tej chwili "obstawiam" w miarę dobrze do Euro ( czyli połowy roku) i stopniową zapaść PO ( aluzja/dwuznaczność celowa). Oczywiście wariant ten jest możliwy jeśli NIC ( czego nie oczekujemy albo właściwie oceniamy na tę chwilę) nie wydarzy się lub zaskoczy nas do czerwca, końca roku.

   Co do BDI to sam spójrz - trafiłem w dołek wpisem ( http://njusacz.blogspot.com/2012/02/krwiobieg-gospodarki-aka-baltic-dry-20_04.html) pięknie! Co dalej? Odpowiedz nawet nie w Europie,a w tej chwili w samym CHRL, bo duże buuum tam się szykuje. Wyzwalaczem jest tak wiele "substancji" począwszy od kredytów zabezpieczonych i lewarownych na miedzi znajdującej się na magazynach ( spójrz ile oddała miedź w ciągu roku), po NFL w bankach, a na nieruchomościach skończywszy. W tym roku tam też są wybory - już zaczęło się więc "luzowanko" - ale czy uda im się dojechać do nich bez szwanku? Na razie bardzo spadło zużycie energii elektrycznej!!!

   Zapraszam do "fermentu", do pisywania swoich textów, które będę mógł upublicznic.

   Usuń