poniedziałek, 20 lutego 2012

California Investment Conference luty 2012 r.

Na razie zamieszczam bez żadnej analizy ani swojego komentarza. Proszę "poświeć" 28 minut swojego życia aby zapoznać się z tym w jakich realiach makroekonomicznych żyjesz.

Filmy znalezione na youtube.com, a podesłane przez  GWTTMYGH dnia 16 luty 2012 r. Przedstawiają zapis prezentacji wygłoszonej podczas California Investment Conference February 12, 2012. Nie stresuj się jeśli przez ok 30sekund na pierwszym filmie nie będziesz nic widział.

UPDATE z 21-02-2012 godz. 02:01

1. Pierwszej części to można nie oglądać - w sumie żałuję, że ją tutaj zamieściłem. 
2. Druga cześć bardziej pouczająca, a w szczególności fakty:
-dotyczące budowania rezerw przez Banki Centralne Azji ( Rosja, Indie, Chiny); 
-posiadanie przez Hindusów największych zapasów złota na świecie; 
-Chiny najprawdopodobniej ostro kupują REALNE złoto, w odróżnieniu od papierowego handlowanego np w Londynie na tamtejszej giełdzie Comex, przez Hong Kong. 
3. Konkluzja  - czy teraz kupować złoto czy nie - sprowadza się w istocie do intelektualnego zmierzenia się z wykresem poniżej pokazującym korelację REALNYCH stóp procentowych w U.S.A. z ceną metalu.

Bloomberg


4. Myślę, że analizując możliwość wzrostu stóp procentowych warto przyjrzeć się i zastanowić co spowodowało upadek ZSRR.5. Czy "historia" powtórzy się także i tym razem? Co jeśli jako farsa? Na tę ewentualność myślę, że warto wykupić swoiste ubezpieczenie. Nikt nie chce chyba obudzić się z gigantyczną pulpą zadrukowanych papierków o nieistniejącej sile nabywczej.

akurat za zerohedge.com2 komentarze:

 1. Jakis czas temu (tj. 2-3 lata) pamietam ze znalazlem wytlumaczenie dla wysokich cen AU w ujemnych realnych stopach procentowych (to widac na pryzkladzie lat 80 tych idelanie) ... rozumiem ze mowisz o farsie poniewaz pytanie jak przy takiej ilosci dlugu do obsluzenia mozna przy podniesionych stopach go splacic ;)) jesli zadluzenie swiata zachodniego (USA, EU, Japonia) jest rownie jego GDP to jak do cholery to mozna relanie splacic ?? no pewnie nie mozna (tylko przez realnie ujemne stopy a to jak rozumiem bedzie powodowalo wysoka cene AU) ...Wydaje sie ze kazdy rozsadny inwestor powinien dysponowac w swoim portfelu czescia defensywna w postaci fizycznego AU (jako forma ubezpieczenia) jak on ma byc wysokoa to zalezy od osobistych preferncji i wielkosci portfela.

  pozdrawiam
  vast

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Vast,
   zgodnie z przepisem ustawy dotyczącej rekomendacji czy też doradztwa nie mogę napisać wprost co zrobić czy jak zabezpieczyć się przed jednym ze scenariuszy dotyczących najbliższej przyszłości.

   Dlatego, bardzo dziękuję za ten komentarz:)

   Pozdro,

   Ps. W kwestii zadłużenia świata zachodniego - przewiduję/rozpatruję - najpierw częściowe bankructwo(!) w formie "przycięcia" jakiegoś procentu zadłużenia ( w przypadku takiego USA 20% redukcja zadłużenia to starta 3 000mld USD!!! dla wierzycieli), a następnie podwyższenie stóp.
   Ps2. Kombinacja zabiegania o pobudzenie wzrostu gospodarczego i o utrzymanie inflacji w ryzach, przy tak gigantycznym zadłużeniu, jest wyjątkowo niewdzięcznym zadaniem dla bankierów centralnych. Dlatego albo albo. "Kopac puszkę" jeszcze można, chociaż według mnie "koniec ulicy" coraz bliżej! Może po to ta "gorąca wojna"? Zobaczymy.

   Usuń