poniedziałek, 11 czerwca 2012

W przeddzień.

Mistrzostwa mistrzostwami, a życie życiem. 


3 marca 2012r. opracowałem notkę: http://njusacz.blogspot.com/2012/03/hall-of-fame.html ,w której zebrałem  kilka przykładów nadwiślańskiego dolce vita. Kto nie czytał temu nieskromnie polecam bo chociaż nie zapodałem niczego odkrywczego czy szerzej nieznanego to tak tendencyjnie dobrałem "przykłady", że nawet największy...optymista musiał w cichości ducha złapać się za kieszeń widząc jak "żyje się".

Dziś swoista część druga czyli Hall of fame 2.0.Ten siedzący mężczyzna to pan  Michał Klimczak  rocznik 1990r.
za: fakt.pl

Szerzej znany jako autor wpisu "Czarna dziwko, derby blisko"( za),  anonsujący tym samym mecz piłki nożnej pomiędzy Legią, a Polonią. Mało kto, np ja do dziś nie wiedziałem, wie, że ten Pan pełni bardzo odpowiedzialną funkcję w naszym kraju. Jest bowiem członkiem Gabinetu Politycznego ( ekspertem, doradcą, recenzentem) przy ministrze Nowaku ( tak, tak tego samego, który wybudowałby autostrady gdyby był w pierwszym rządzie Premiera Tuska! o czym pisałem z tydzień temu), a który wygląda tak:


za: gover.pl


Jak podaje Fakt oraz praca.wp.pl <<<Gabinet Polityczny Ministra prowadzi doradztwo polityczne w zakresie działania Ministra, w szczególności: nadzoruje opracowywanie dokumentów (...) dokonuje oceny merytorycznej i formalnej materiałów przedkładanych Ministrowi">>> 


22letni expert w tak ważnym ministerstwie - szacun - który wzmaga się widząc to zestawienie:

Resort  - Liczba osób w gabinecie politycznym - Najwyższe miesięczne wynagrodzenie: 


Ministerstwo Pracy  - 5 osób -  7880,00 zł
Ministerstwo Sprawiedliwości - 5 osób -  11881,10 zł
Ministerstwo obrony Narodowej - 3 osoby -  8790,50 zł
Ministerstwo Zdrowia  - 3 osoby - 7880,00 zł
Ministerstwo Cyfryzacji - 9 osób -  9627,61 zł
Ministerstwo Spraw Zagranicznych   - 3 osoby -  9685,47 zł
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych   - 9 osób -  7080,00 zł
Ministerstwo Finansów  - 5 osób -  12184,39 zł 
za: tutaj

Dlaczego akurat o tym piszę w Przeddzień wiadomo czego? Ano dlatego, że Mistrzostwa zaraz się zakończa, a "infrastruktura zostanie". Zostanie też na stanowisku np. Pan Klimczak, do którego zaznaczam, że nic nie mam poza wspomnianym już szacunem!


ps. pisząc tę notkę nie sprawdzałem czy Michał Klimczak nadal jest doradcą w/w Ministra oraz czy dane podane za Faktem i Wirtualną Polską są prawdziwe.

--------------------------------

Poza "pępkiem świata". 

http://prawdalezynawierzchu.salon24.pl/425495,po-cichu-na-palcach - Jeśli Eli nie "odpłynął" i w miarę rzetelnie opisuje co się teraz dzieje to... przypominam, że Syria jest zbyt ważna dla Iranu, a także...Rosji! Bez jej zgody na cokolwiek w kwestii Asada nic się nie stanie, a to już bardzo poważny HANDEL! 

i tak jeszcze ad vocem dla Eliego - co 3 minuty - we współczesnym świecie ZABIJANY jest chrześcijanin tylko dlatego, że idzie do kościoła, ma Biblię w domu, krzyżyk na szyi. Czy to mu nie przypomina w pewnej skali tego co dotknęło jego rodaków? Piszę to w kontekście jego wycieczki do papieża.

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4240264,00.html ( wyNjuchałem to u Foxa, którego mam w linkach) . Dla nie znających angielskiego: somalijscy islamiści oferują wysoką nagrodę za informacje dotycząca Prezydenta Obamy i jego Sekretarz ( Sekretarki? ) Stanu - Hillary Clinton

Dokładnie: "Whoever reveals the hideout of the idiot Obama will be rewarded with 10 camels, and whoever reveals the hideout of the old woman Hillary Clinton will be rewarded 10 chickens and 10 roosters,"

10 wielbłądów za p. Obamę oraz 10 kurczaków i 10 kogucików za p. Clinton!

------------------------------------


Miłego dnia!


2 komentarze:

 1. Nawet w takim bardzo postepowym kraju jak USA osoba majaca 22 lata (czyli ledwo po licencjacie) zalapalaby sie do rzadu co najwyzej w charakterze stazysty. A tu prosze, jaka kariera.

  Te pensje podane to brutto czy netto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Futrzaku masz rację, że to nawet przerasta "amerykański sen" to co się dzieje nad Wisłą! a rozróżnienie czy brutto czy netto w przypadku takiej PIERWSZEJ PRACY w tym kraju, jest przy PRESTIŻU mniej znaczący. To także nie jedyny przypadek bo była przecież jeszcze np. panna Rostowska zatrudniona w ten sam sposób i także w ramach "pierwszej pracy" przez ministra Sikorskiego.

   Miałaś jakiś czas temu bardzo dobry cykl wpisów dotyczących trudności w znalezieniu pracy w Polsce. Gdyby podrążyć ten temat głębiej ( podzwonić, poguglac) byłby "kropka nad i" dla Twojej serii.

   Miała byc cywilizacyjna zmiana w związku z Euro...pożyjemy zobaczymy.

   Pozdro,

   Usuń